KTU alumnų asociacija

KTU Alumnas - Antspaudas
visam gyvenimui!

Renginiai

P A T K Pn Š S

Šiuo metu asociacija vienija narius

Užsiregistruok!

Matematikai verslui

KTU matematikai kviečia verslo įmones jungtis prie unikalių Lietuvoje Matematinių sprendimų verslui ir pramonei dirbtuvių

Dirbtuvių metu matematikai sprendžia konkrečią įmonės problemą, tikrina naują originalią idėją ar scenarijų, pateikia įžvalgų, prognozių ir rekomendacijų.

skaityti daugiau...
2017-12-23
Matematikai verslui

Jaukių švenčių ir gerų 2018-ųjų!

Te nuskubančių 2017 metų gražiausios akimirkos virsta šiltais prisiminimais. Naujieji teneša darną, prasmingus atradimus, įkvepiančius iššūkius ir jaukius susitikimus.

Linksmų švenčių ir gerų 2018-ųjų

skaityti daugiau...
2017-12-22
Jaukių švenčių ir gerų 2018-ųjų!

Didžiųjų duomenų analitikos metodų taikymo problemos

Gruodžio 7 d. 17.30 val., Švedijos įmonių Entropics Asset Management AB ir FM Försäkringsmatematik rizikos analitikė, KTU absolventė Agnė Burauskaitė-Harju skaitys atvirą paskaitą „Didžiųjų duomenų analitikos metodų taikymo problemos atskirose verslo srityse“.

skaityti daugiau...
2017-11-30
Didžiųjų duomenų analitikos metodų taikymo problemos

Diskusija su prof. V. Landsbergiu: nuo Katalonijos iki Lietuvos

Gruodžio 1 d. kviečiame susitikti su Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo vadovu prof. Vytautu Landsbergiu diskusijoje „Nuo Katalonijos iki Lietuvos: nacionalizmo bangos Europoje“.

skaityti daugiau...
2017-11-27
Diskusija su prof. V. Landsbergiu: nuo Katalonijos iki Lietuvos

KTU alumnų asociacijos 6-asis gimtadienis: atgijusios istorinės detalės, prisiminimai ir pasiryžimas būti atrama Universitetui

Lapkričio 17 d. Kauno technologijos universiteto alumnų asociacija šventė 6-ąjį gimtadienį. Į netradicinę vietą – KTU VIII rūmus, kur 1964-2014 m. buvo įsikūręs Mašinų gamybos (vėliau Mechanikos, Mechanikos ir mechatronikos) fakultetas, susirinko beveik 100 Universiteto absolventų.

skaityti daugiau...
2017-11-17
KTU alumnų asociacijos 6-asis gimtadienis: atgijusios istorinės detalės, prisiminimai ir pasiryžimas būti atrama Universitetui

„GUIDed alumni": karjeros mentoriai jauniesiems absolventams

Jaunuosius alumnus kviečia KTU Karjeros ir ugdymo centro mentorystės programa „GUIDed alumni". KTU alumnų asociacijos tikrieji nariai, studijas baigę 2015-2017 metais, jau gali turėti karjeros mentorių - pasidalinsiantį profesine patirtimi, patarsiantį, padėsiantį tvirčiau žengti pirmuosius karjeros žingsnius.

skaityti daugiau...
2017-11-16
„GUIDed alumni": karjeros mentoriai jauniesiems absolventams

Tarptautinės studentų dienos proga – iniciatyva "Pasimatuok alumno kėdę"

Lapkričio 16 d. į Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai sėdo į Universiteto vadovų kėdes studentai. Universitetas taip tradiciškai pažymi Tarptautinę studentų dieną.

Šių metų naujiena – vadovo kėdę studentai turėjo galimybę užimti ne tik Universitete, bet ir KTU alumnų vadovaujamose įmonėse. 

Lapkričio 16 d. į Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai sėdo į Universiteto vadovų kėdes studentai. Universitetas taip tradiciškai pažymi Tarptautinę studentų dieną. Šių metų naujiena – vadovo kėdę studentai turėjo galimybę užimti ne tik Universitete, bet ir KTU alumnų vadovaujamose įmonėse. Šiemet išbandymui pasiryžo rekordinis skaičius jaunuolių – net 61.


„Šis, jau tradicija tapęs vadovų pasikeitimas – puiki proga studentams iš arti pamatyti, kuo ir kaip gyvena Universitetas. Mums tai galimybė sužinoti, kaip studentai įsivaizduoja KTU ateitį, kaip vertina aukštojo mokslo sistemos pertvarkos planus Kaune, kokių siūlymų ir idėjų turi. Be to, visada smagu jaunuosius Universiteto lyderius pamatyti veiksme“, – sako Jurgita Šiugždinienė, KTU alumnė, laikinai einanti KTU rektoriaus pareigas.

Vadovavimas universitetui – ateities planuose
„Šiais metai pagrindinis mano prioritetas buvo užimti rektoriaus kėdę, nes norėjau iššūkio, išbandyti save tokio rango pareigose bei iš arčiau pamatyti bent dalį rektoriaus darbo“, – teigė G. Marcinkevičius.
Pasak jo, Tarptautinė studentų diena suteikė naujos patirties, kuri vaikinui bus naudinga ateityje. „Tapimas KTU rektoriumi, nors ir vienai dienai, suteikė galimybę paliesti svarbius klausimus, susijusius su studentų reikalais, studijų kokybės gerinimu bei visų Kauno universitetų bendradarbiavimo stiprinimu“, – pažymėjo laikinasis KTU vadovas.
G. Marcinkevičiaus įsitikinimu, rektorius turi pasižymėti tokiomis savybėmis, kaip geras laiko planavimas, gebėjimas išskirti svarbiausius prioritetus savo veikloje, strategiškai mąstyti, reaguoti į besikeičiančią politinę ir ekonominę aplinką, aukštų tikslų kėlimas sau ir kitiems, nebijojimas imtis drąsių ir inovatyvių idėjų įgyvendinimo.
„Ilgalaikėje perspektyvoje būtų įdomu išbandyti save viešajame sektoriuje ar politikoje, kur galėčiau pritaikyti praktiškai studijų metais įgytas žinias. Jeigu pasirinkčiau akademinės karjeros kelią, tapimas universiteto vadovu galėtų būti viena iš mano siekiamybių“, – atvirauja laikinasis KTU rektorius.
G. Marcinkevičius taip pat neatmeta galimybės toliau tęsti mokslus doktorantūroje.

Pirmą kartą prisijungė ir verslo įmonės

Tarptautinės studentų dienos proga studentai šiais metais „matavosi“ vadovaujančias pareigas užimančių alumnų kėdes įmonėse „Omniva LT“, „Elinta“, „Baltic Synergy“, „Chogo Group“, „Amber pasta“.

Akvilė Montrimaitė, antro kurso KTU Elektros ir elektronikos fakulteto studentė, vienai dienai tapo įmonės „Omniva LT“ vadove. „Nors studijuoju antrame kurse, jau galvoju ir apie savo ateities karjerą, o Tarptautinė studentų diena man pasirodė puiki proga praplėsti kontaktų ratą, susipažinti su Lietuvoje veikiančiomis įmonėmis“, – sakė A. Montrimaitė.

„Mano nuomone, vienas iš didžiausių iššūkių būnant vadovu – tikėti savo įmonės idėja kiekvieną dieną ir savo tikėjimu įtikinti kitus. Labai svarbu turėti ne tik kompetentingą, bet ir darnią komandą, kuri tarpusavyje sklandžiai komunikuotų ir efektyviai dirbtų“, – tokiais įspūdžiais, praleidusi dieną su KTU alumnu Simonu Bielskiu ir „Omniva LT“ komanda, dalijosi studentė.

Akvilė tikina, kad ne tik turėjusi puikią progą susipažinti su įmone, bet ir gavusi patarimų, kaip rinktis darbdavius, kaip palikti teigiamą įspūdį.

Motyvacijos užtaisas

UAB „Baltic Synergy“ vadovą Artūrą Kanapkį vienai dienai pakeitusi studentė Ugnė Žukauskaitė teigė, kad dalyvavimas iniciatyvoje „Pasimatuok alumno kėdę“ buvo puikus motyvacijos užtaisas siekti aukštesnių tikslų, naudingos žinios ir ryšiai ateičiai”.

Po dienos praleistos bendraujant su alumnu, Ugnė džiaugėsi ik galimybe susipažinti su įmonės veikla, dalyvauti susirinkimuose, išgirsti ir diskutuoti vadovo profesinę patirtį.

Nebijoti priimti nepopuliarius sprendimus
Įmonėje „Elinta“ produktyvią darbo dieną generalinio direktoriaus Vytauto Jokužio pareigose praleido Mindaugas Česnavičius, antro kurso KTU magistrantūros studijų programos „Energijos technologijos ir ekonomika“ studentas.
Po dienos įmonėje Mindaugas neatmeta galimybės ieškoti darbo galimybių „Elintoje“.
M. Česnavičius turėjo neeilinę galimybę susipažinti su įmonės veikla, darbo specifika ir siūlomais sprendimais: „Šios žinios man padės tobulėti kaip specialistui, praplės akiratį ir suteiks idėjų ateičiai.“
Susipažinęs su įmonės generalinio direktoriaus darbo specifika, studentas išsiaiškino, kokios atsakomybės ir pareigos priklauso vadovui, su kokiais iššūkiais jis susiduria kiekvieną dieną ir kokie gebėjimai yra reikalingi norint užimti vadovaujamas pareigas.
M. Česnavičiaus nuomone, geras vadovas turėtų būti atsakingas už įmonės vedimą teisinga kryptimi ir vertybių formavimą, sektiną pavyzdį rodydamas pats: „Vadovas turėtų turėti reikiamą kvalifikaciją savo sferoje, pasižymėti gera įžvalga bei nuojauta tam, kad galėtų užbėgti įvykiams už akių, nebijoti priimti nepopuliarių sprendimų. Manau, kad vadovas turėtų tapti lyderiu, į kurį darbuotojai norėtų lygiuotis ir sekti jo idėjomis.“

 

Studentai siunčia padėką alumnams, leidusiems „pasimatuoti“ jų kėdes įmonėse, ir tikisi, kad kitais metais ši iniciatyva plėsis.

skaityti daugiau...
2017-11-16
Tarptautinės studentų dienos proga – iniciatyva "Pasimatuok alumno kėdę"

Atvira paskaita: Hibridinis karas. Kaip užkirsti jam kelią?

KTU Socialinių, humanitarinių ir menų fakultetas kviečia į atvirą paskaitą „Hibridinis karas. Kaip užkirsti jam kelią?". Įžvalgomis dalinsis Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus viršininkas Linas Izdelis.

Laikas: lapkričio 30 d. 15 val.
Vieta: Mickevičiaus g. 37, 203 aud.

skaityti daugiau...
2017-11-15
Atvira paskaita: Hibridinis karas. Kaip užkirsti jam kelią?

Lyderystės pamokos: nuo Baltųjų rūmų iki karo lauko

Kviečiame į atvirą diplomato Vygaudo Ušacko paskaitą „Lyderystės pamokos: nuo Baltųjų rūmų iki karo lauko".

Paskaitoje V. Ušackas dalinsis patirtimi, ką reiškia vadovauti Europos Sąjungos karinio konflikto sąlygomis, ką daryti, kai susiduri su įstatymo ir teisingumo dilema.

Kada: lapkričio 8 d. 18 val.
Kur: KTU Socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto 202 auditorijoje (A. Mickevičiaus g. 37, Kaunas).

skaityti daugiau...
2017-11-03
Lyderystės pamokos: nuo Baltųjų rūmų iki karo lauko

KTU alumnų asociacijos gimtadienis

KTU alumnų asociacijai 6-eri! Švęsti KTU Alumni gimtadienį kviečiame lapkričio 17-osios vakarą. Prisiminsime praeitį, pasidžiaugsime dabarties akimirkomis bei užfiksuosime linkėjimus ateičiai.

Laukiami ne tik Asociacijos nariai, bet ir visi KTU absolventai, palaikantys KTU alumnų bendruomenės būrimosi idėją bei norintys nenutraukti ryšio su savuoju Universitetu.

 
skaityti daugiau...
2017-10-19
KTU alumnų asociacijos gimtadienis