KTU alumnų asociacija

KTU Alumnas - Antspaudas
visam gyvenimui!

Renginiai

P A T K Pn Š S

Šiuo metu asociacija vienija narius

Užsiregistruok!

KTU alumnų rezoliucija dėl aukštojo mokslo pertvarkos

2017-06-04

Birželio 3 d. vykusiame KTU alumnų asociacijos visuotiniame susirinkime alumnai diskutavo apie šalyje vykstančią aukštojo mokslo sistemos pertvarkos eigą.

Aukštojo mokslo pertvarkos klausimais aktyviai diskutavo KTU Alumni prezidento kadenciją baigęs Dalius Misiūnas, naujasis prezidentas Arūnas Laurinaitis ir KTU rektorius Petras Baršauskas. Savo pozicijas ir pastebėjimus išsakė bei klausimus uždavė  susirinkę universiteto absolventai. Diskusiją moderavo KTU senato pirmininkas Rytis Krušinskas.

Diskusijos pabaigoje alumnai išreiškė paramą KTU diskusijoje dėl aukštojo mokslo pertvarkos Lietuvoje – priimta rezoliucija. Joje - KTU alumnų išreikštas susirūpinimas dėl to, jog aukštojo mokslo pertvarką mūsų šalyje siekiama vykdyti remiantis kiekybiniais, ne kokybiniais kriterijais. KTU alumnai pateikė pasiūlymų, kaip galėtų būti vykdoma aukštojo mokslo pertvarka Lietuvoje. 

Su KTU Alumni rezoliucija kviečiame susipažinti ČIA.


Alumnai - už stiprų, tardisciplinines studijas siūlantį universitetą

„Alumnų balsas turi būti girdimas ne tik universitete, bet ir plačiojoje visuomenėje. Į jį turėtų reaguoti ir valdžios atstovai, o tai ypač svarbu šiandien, kai Lietuvoje vyksta aukštojo mokslo sistemos pertvarka“, – sakė išrinktas naujasis asociacijos prezidentas Arūnas Laurinaitis.

 „Esame atlikę išsamius skaičiavimus – sudėjus visų penkių Kauno universitetų rezultatus, tokio jungtinio universiteto mokslo potencialas būtų pats didžiausias Lietuvoje. Galėtume siekti lyderystės Baltijos šalyse, turime fantastišką potencialą. Tačiau tam trys didieji Kauno universitetai turėtų sutarti dėl tikros sinergijos, sukurti stiprų junginį“, – kalbėjo P. Baršauskas.

Pasak KTU rektoriaus, šiandien kiekvienoje specialybėje būtinas tarpdiscipliniškumas – tiek sportininkas, tiek agronomas ar mokytojas turi būti susipažinęs tiek su naujausiomis mokslo žiniomis, tiek turėti galimybę atlikti tyrimus naudojant pažangias technologijas.

„Ar mūsų šalis gali leisti sau turėti tokio lygio laboratorijas kiekviename universitete?“, – retoriškai klausė P. Baršauskas. Pasak jo, šiandien labiausiai liūdina tai, jog dialogas tarp potencialių partnerių nevyksta dėl šališkų interesų.

Universitetuose turėtų išlikti išorinio valdymo organai – tarybos

Diskutuota ir apie Seimo pasiūlymus naikinti išorinį universitetų valdymo organą – tarybas. Verslo atstovai – D. Misiūnas ir A. Laurinaitis – vienbalsiai teigė, jog toks sprendimas būtų neteisingas.

„Dabartinė tvarka, kai taryba ir senatas atstovauja dvi dedamąsias – tą, kuri ruošia studentus, ir tą aplinką, iš kurios į kurią jie eina, atsiranda harmonija. Nenoriu sutikti, kad atėjusieji iš verslo turi kažkokių interesų. Atvirkščiai – kiekvienas, atėjęs į tarybą, stengiasi atiduoti tai, kas geriausia, padėti išsigryninti veiklos kryptis ir padėti suartėti universitetui su absolventams su jų gyvenimo dalimi“, – teigė A. Laurinaitis.

D. Misiūnas kalbėjo apie socialinių partnerių atsakomybę ir įsipareigojimą, kurį jie jaučia prisidėdami prie kokybiškų studijų, leidžiančių parengti profesionalius specialistus, kurie kurs Lietuvos ateitį.

„Žiūrėdamas į ateitį norėčiau, kad Lietuva būtų ta šalis, kurios universitetuose pasaulio talentai nori mokytis, kur aukščiausio lygio mokslininkai siekia dirbti, kur verslas glaudžiai bendradarbiauja su mokslu, kurdamas inovacijas“, – teigė D. Misiūnas.

Akimirkos iš vykusios diskusijos:

Diskusija aukššojo mokslo pertvarkos klausimais  Diskusija aukštojo mokslo petrvarkos klausimais

Diskusija aukštojo mokslo pertvarkos klausimais  Diskusija aukštojo mokslo pertvarkos klausimais

Diskusija aukštojo mokslo kokybės klausimais  Diskusija aukštojo mokslo kybės klausimais

Diskusija aukštojo mokslo pertvarkos klausimais  Diskusija apie aukštojo mokslo pertvarką

Diskusija apie aukštojo mokslo pertvarką  Diskusija apie aukštojo mokslo pertvarką

Diskusija apie aukštojo mokslo pertvarką  Diskusija apie aukštojo mokslo pertvarką

Diskusija apie aukštojo mokslo pertvarką  Diskusija apie aukštojo mokslo pertvarką

Diskusija apie aukštojo mokslo sistemos pertvarką  Diskusija apie aukštojo mokslo sistemos pertvarką

Diskusija apie aukštojo mokslo sistemos pertvarką  Diskusija apie aukštojo mokslo sistemos pertvarką

 

Atgal